Ultratriatleet Rait Ratasepp võitis ajaga 21.32.04 kahekordse ultratriatloni MM-i Ungaris teise koha, parandades oma eelmise aasta tulemust 45 minutiga.

Võistluse käigus läbis Eesti ultratriatleet 7,6 km ujumist ajaga 2.39.52, 360 km rattasõitu 11.42.05 ja 84,4 km pikkuse jooksudistantsi läbimiseks kulus 6.56.27.

Võistlus ise toimus äärmiselt rasketes tingimustes, mil temperatuur ulatus kohati 35 kraadini. „Tingimused olid ekstreemsed. Sellises kuumuses treenimise ja võistlemisega ma pole varem kokku puutunud. Päike oli intensiivne ning kuumus kurnav. Alles pärast kümne tunni möödumist võistluse algusest, mil päike hakkas loojuma, sai ilmalt jahedust, mis tõi ka uue energia.“

Ratasepa peamiseks konkurendiks oli juba esimesest võistlusminutist 41-aastane šveitslane Roland Scheurer, kes sai ajaga 21:14:31 Ungari Double Ultra Triathloni võitjaks. Ta tegi suurepärase ujumise neis rasketes tingimustes, kiired vahetusalad ja tugeva rattasõidu. „Jooksu kohta ütles ta, et minu kiirus tegi teda murelikuks ja hea, et jooks õigeaegselt läbi sai,“ meenutab Ratasepp.

„Kõige suurem võit oli mul aga iseenda üle. Ajaparandus võrreldes eelmise aastaga on 45 minutit, mis on üle ootuste hea tulemus, mille üle uhke olla,“ ütles Ratasepp, lisades „kõik läks nagu plaanitud: ujumise ajaga olen väga rahul, sest kalipsos oli mul väga palav ning vesi oli väga lainetav. Ratta hea aeg üllatas ennastki, arvestades viperusi, mida jagus parasjagu. Sellistes tingimustes 84,4 km pikkuses jooksus 7 tunni piiri alistamine on üks mu elu suuremaid kordaminekuid.“

„Kuigi ma jäin napilt teiseks on see võistlus mu elu parim ettevõtmine. Just selline peabki üks ultratriatloni MM välja nägema – pinge kuni viimaste meetriteni,“ tõdes Ratasepp.

2014. aasta Ungari kahekordse ultratriatlonil sai Ratasepp ajaga 22.17.56 esimese koha, võites teise koha saanud võistlejat ligi kolmetunnise edumaaga.

Foto: Mallor Malmre