Nädalavahetusel toimunud Lanzarote Ironmanil kirjutas enda karjäärile uue peatüki Eesti läbi aegade üks edukam pikamatriatleet Ain-Alar Juhanson. Nüüdseks juba aastaid profispordiga lõpparve teinud Juhanson läbis Lanzarote täispika võistlusdistantsi ajaga 10:03,55 ning tagas oma vanuseklassis pääsme Ironmani MM-ile. Juhanson, kes profisportlasena suutis kümmekond aastat tagasi sama võistluse koguni kahel korral järjest võita, alustas seekordset katsumust 3,8 km ujumise 148. kohaga.  Oma hiilgeajal triatlonimaailma ühe parima ratturina tuntud eestlane hakkas enda meelisalal aga jõudsalt ettepoole liikuma, olles maratonijooksu alguseks tõusnud 33. positsioonile. Lanzarote kohta mõõdukas kuumuses läbitud 42,2 km jooksudistants aitas Juhansonil tõusta veel üheksa koha võrra, andes talle lõppajaga 10 tundi 3 minutit ja 55 sekundit üldarvestuses 25. koha. Vanuseklasside arvestuses tähendas see aga kõrget 10. kohta, mis ühtlasi tagas ka pääsme oktoobris toimuvale täispika triatloni MM-ile, Hawaii Ironmanile.

Juhansonil on see juba kaheksandaks korraks Hawaii Ironmanil osaleda, olles nimetatud arvu poolest Eesti edukaim triatleet. Seekordne Hawaii pääse tuli omas vanuseklassis. Parim tulemus Hawaiilt pärineb Juhansonil aastast 2008, mil ta ajaga 8:46,43 lõpetas üldkokkuvõttes 13-ndana. Ajaliselt paremini on Hawaiil suutnud esineda vaid 2012. a. Marko Albert (8:35,18).

Lisaks Juhansonile võistlesid eestlastest Lanzarotel veel Heiko Sepp ja Silver Mikk. Tänavu ülirasketeks Celtmani ja Norsemani ekstreem-Ironmanideks valmistuv Sepp sai lõppajana kirja numbrid 11:08,37. Oma esimeselt täispikalt triatlonilt korralikku tulemust püüdma läinud Mikk oli sunnitud aga rattaetapil kukkumise tõttu katkestama. Ujumise järel hoidis Tartus elav noormees 33. kohta.

Tekst: Triatloniportaal | Eesti Triatloni Liit
Foto: Mallor Malmre | Scanpix