Rio olümpiakohta ihkavad Aleksandr Latin ja Kaidi Kivioja olid nädalavahetusel taas stardis MK-etapil. Türgis, Alanyas, toimunud tavadistantsil õnnestus Latinil kätte võidelda korralik 15. koht, samas kui Kivioja oli sunnitud võistluse katkestama.

Enam kui 70 startinuga meeste võistluse algus ei tõotanud Latinile head. 1,5 km ujumisel kogunenud minutiline kaotus jättis eestlase viiendasse kümnesse, ent juba kolmandal rattaringil oli Latin suutnud ennast tõsta esikümne piirimaile.

10 km jooksuetapi esimesel ringil ei saanud Latin ennast lähikonkurentidega võrdväärselt liikuma ning langes mõned positsioonid tahapoole. Edasi eestlase jooks stabiliseerus ning ajaga 1:46:37 finišijoone ületanud Latin rahuldus kokkuvõttes korraliku 15. kohaga. Esikoha saavutanud Joao Pereirale kogunes kaotust minut ja 27 sekundit.

Kaidi Kiviojal sedapuhku Türgis nii hästi ei läinud. Kehva ujumise järel püüdis ta suureks kärisenud vahet rattasadulas tagasi teha, kuid kaotas kolmandale ringile minnes ratta üle kontrolli. Kukkumisest kiirelt kogunud Kaidi oli valmis koheselt küll võistlust jätkama, ent ratta purunenud esikahvel selleks paraku võimalust ei andnud.

Järgmisel nädalavahetusel toimuval hooaja viimasel MK-etapil Tongyeongis on eestlastest taaskord stardis Latin.

Tekst:Triatloniportaal | ETL
Foto: Mallor Malmre