Euroopa noortriatleedid võistlesid 07. juunil Leedus Kupiškis toimunud ETU Junior Cupil, kus 12. koha teenis välja ka eestlane Arthur Kooser. Sprindi formaadis toimunud triatlonivõistluse läbimiseks kulutas Kooser aega 1:03:25. Võitis valgevenelane Mikita Katsianeu.

750 meetriselt ujumisdistantsilt 12ndana väljunud, ent vahetusalas üheks nobedaimaks osutunud Kooser asus rattarajal innukalt oma positsiooni parandama. Just 20 km pikkusel rattatrassil õnnestus Kooseril seekord kõik suurepäraselt, olles jooksurajale siirdudes kindlalt kõrges mängus sees.

Rattasõidu head minekut ei suutnud Kooser aga jooksurajale kaasa võtta ning oma nõrgimal alal tuli meie noorukil hakata pingereas tugevamatele teed andma. Lõppkohaks jäi Arthuril finišis 12, mis on koha võrra nõrgem eestlaste möödunud aasta tulemusest, kui Markko Etverk lõpetas sama võistluse 11ndana. Kooseri lõppajana läksid kirja numbrid 1:03:25.

Päeva parma jooksuajaga tõusis võistluse üldvõitjaks valgevenelane Mikita Katsianeu, kes ületas finišijoone ajaga 1:00:30. Niihästi Katsianeu jooksu- kui ka lõppaeg olid Kooserist pea kolme minuti jagu paremad. Teisena lõpetas norralane Morten Hansen (1:00:46) ja kolmandana  Tautvydas Kopustas Leedust (1:00:50).

Naistest saatis Kupiškis edu Ukraina võistlejat Sofiya Pryyma´t, kelle võiduajaks märgiti 1:07:32

 

Tekst: Triatloniportaal | Martin Meri
Foto: Mallor Malmre | Scanpix