Eesti Karikavõistluste teisel etapil Valgas jagati Eesti meistritiitleid poolpikas triatlonis. 1,9 km ujumisest, 90 km rattasõidust ja 21 km jooksmisest koosneval võistlusel krooniti teist aastat järjest parimaks Harri Sokk. Naistest võttis ülekaaluka võidu Sirlet Viilas.

 Võistluse esimesel osaalal oli tähelepanu keskpunktis möödunud nädalal Paides sarja avaetapi võitnud Priit Ailt. Pedeli paisjärves toimunud ujumisetapilt väljus Priit kindlalt esimesena, kulutades 1,9 km ujumisdistantsi läbimiseks 24 minutit ja 40 sekundit. Lätlane Sandris Šika järgnes talle 27 sekundit hiljem teisena, samas kui kolmandana kaldale jõudnud Mart Suurkivi jäi maha juba enam kui minutiga.

Rattarajal algas oodatult aga Harri Soku sooloetendus, kes vaatamata kaks ja pool minutit kehvemale ujumisajale peagi liidrikpositsiooni üle võttis. Paide etapil rattakummi purunemise tõttu kõrgest mängust välja jäänud Soku liikumine Valgas oli täna täiesti omaette klassist. Päeva parim rattaaeg 2:12:08 andsid Sokule soodsad eeldused möödunud hooaja meistritiitli kaitsmiseks.

Harri suutiski kättevõidetud edu ka jooksurajal probleemideta hoida ning lõpetas võistluse esimesena ajaga 4:06:59. Priit Ailt finišeerus teisena, tänasest võidumehest 4 minutit ja 18 sekundit hiljem, kindlustades ühtlasi ka liidripositsiooni triatloni karikasarja üldarvestuses. Tugeva jooksuga tõusis kolmandale kohale valgevenelane Nikita Hryhotyeu (4:15:13), kes lükkas poodiumilt poolipika triatloni MM-iks valmistuva Silver Miku (4:16:01).

Naiste arvestuses tegi ujumisega koheselt suure vahe sisse Sirlet Viilas, kes siirdus 90 km pikkusele rattaetapile enam kui kaheminutilise eduga järgnevate naisvõistlejate ees. Ehkki rattarajal taastus küll tänu Jane Oidekivi kiirele sõidule hetkeks ka pinge esikohale, lülitas Viilas jooksurajale jõudes taaskord uue käigu sisse ning tuli ülekaaluka võitjana tänavuseks poolpika triatloni Eesti meistriks.

Sirleti lõpuaeg oli finišis 5:05:11. Rattarajal parimat minekut näidanud Oidekivi kaotas lõpuks teisena 12 minutit. Kolmandana lõpetas Kadri Possul, kes läbis pika võistlusdistantsi ajaga 5:19:06.

Päev varem, laupäeva õhtupoolikul toimunud lühemal noorte- ja harrastajate distantsil panid oma paremuse maksma Henry Räppo ja Laura Kallas. Lastedistantsil oli teist etappi järjest võidukas Simo Teearu, tüdrukutest saatis edu Merilii-Mai Kivimetsa.

Eesti Karikavõistluste II etapi lõpuprotokollidega saab tutvuda SIIN

Tekst: Eesti Triatloni Liit
Foto: Mallor Malmre | Scanpix