Eesti Karikavõistluste avaetapil Paide Mek Triatlonil pakkusid haarava duelli Priit Ailt ja Hans Korman, kes selgitasid päeva parima triatleedi alles lõpusirgel. Võidumeheks spurtis ennast Priit Ailt ajaga 0:57.08′ 2. Naistest oli suure ülekaaluga parim Kaidi Kivioja.

Sprindidistantsi formaadis (750m/20km/5km) toimunud põhivõistluse põnevad hetked said alguse juba ujumisetapiga, kui veest väljus üllatuslikult esimesena Tartu Ujumisklubi esindav Mati-Markus Kullamäe. Kaheringilise, 750 meetri pikkuse ja vahepealse väljajooksuga ujumisetapi läbimiseks kulutas Kullamäe aega 8 minutit ja 26 sekundit.

Kohe Kullamäe järel jõudsid esimesse vahetusalasse ka Priit Ailt ja Hans Korman, kes rattarajal asusid kahekesi viivitamatult konkurentide ees vahet sisse sõitma. Võistluse üks favoriite, möödunud hooaja karikavõitja ning kodumaise triatloniparemiku ühe tugevaima ratturina tuntud Harri Soku võimalustele ennast oma trumpalal maksma panna tõmbas kriipsu peale purunenud rattakumm, mille tõttu ületas ta finišijoone kõigest 30.

Jooksuetapile siirdusid Korman ja Ailt järgnevate ees juba turvalise vahega, kuid võidu saatus jäi lahtiseks kuni viimase paarikümne meetrini. Lõpusirge avanedes näis algselt edu saatvat Kormani – meest, kes hooaja esimesed stardid teinud ka juba Euroopa karikasarja radadel. Kuid Priit Ailti lõpuspurt oli sedavõrd võimas, et tagas talle 3,8 sekundilise edu Kormani ees.

Ailti võiduajaks märgiti  0:57.08′ 2. Korman oli 0:57.12′ 0 teine ning pea poolteist minutit hiljem finiseerunud Mart Suurkivi 0:58.31′ 9 kolmas.

Naiste võistlus seekord suurt pinget ei pakkunud, kuna rajal oli ka meie esitriatleet Kaidi Kivioja, kes domineeris võistlust algusest lõpuni, kõigil kolmel osaalal. Eriti suurt ülekaalu näitas Kaidi just jooksurajal, kus ta järgnevaid konkurente edestas rohkem kui kolme minutiga. Kaidi võiduaeg oli lõpuks 1:02.04′ 3. Talle järgnesid Tabasalu Triatloniklubi esindanud Laura ja Rahel Kallas, kes vastavalt aegadega 1:07.18′ 5 ja 1:07.34′ 5 olid teine ja kolmas.

Lõpuprotokollidega saab tutvuda SIIN.

Tekst: Triatloniportaal | Martin Meri
Foto: Mallor Malmre | Scanpix