Jõgevamaalt pärit Heiko Sepp sai laupäeval hakkama muljetavaldava saavutusega lõpetades Šoti mägismaal toimunud karmi võistlusraja ja -tingimuste poolest tuntud Celtman Extreme täispika triatloni kõrge kolmanda kohaga.

Celtman Extreme triatloni puhul on tegemist katsumusega, kus osalemise piirid seavad ennekõike väljakutsed nagu 10-12-kraadine veetemperatuur, 202 km pikkune tõusuderohke rattarada ning kohati mägironimist meenutav maratonijooks Šotimaa ühe kõrgeima tipu Ruadh-stac Mòri vallutamisega.

Et just jooksuosa on Celtmanil tõeline katsumus, räägib kõnekalt fakt, et lisaks eelmainitud Ruadh-stac Mòrile tuleb ületada veel teinegi, pea sama kõrge, Spidean Coire nan Clachi mäetipp. Kõik võistlejad, kes enne jooksuetapi mägedeosa piiraja sisse ei mahu, suunatakse finišisse kergemat teed pidi ning peavad sinise finišeerijasärgi asemel leppima valget värvi kehakattega.

Sepp, kes oma nõrgimaks kohaks on pidanud ujumist, alustas ihaldatud sinise särgi jahtimist korraliku eneseületusega, ujudes 3,8 km järvedistantsil välja aja 1 tund ja kolm minutit. Lisaks suutis eestlane püsida terve rattadistantsi vältel esikolmikus.

“Ujusin üheksa minutit paremini kui minu varasem tippmark täispikal,” rõõmustas Heiko ning jätkab: “Rattas liikusin sirgetel ilusti, kuid tõusudega oli asi kurb. Vaatamata kõigele suutsin siiski teiseks tõusta.”

“Muidugi hooldetiim oli mul super,” kiidab Heiko. “Erki Rätsep, kes on mul varasemaltki, näiteks eelnevatel Norsmanidel, abis olnud, ning tema kaasa Triin.” Oluline on siinkohal mainida, et ilma saatva hooldetiimita ei ole Celtmanile asja, ning jooksuosal on abistava kaaslase poolt saatmine lausa võistlusmäärustikuga ettenähtud kohustus.

“Jooksus juhtuski selline asi, et Erkil tekkisid mägedes mingil hetkel hingamisprobleemid,” räägib Heiko võistluse ärevamatest hetkedest. “Siis ootasime tagant tuleva norralase Odd Arne Engersaeteri ja tema saatetiimi ära ning nad lubasid mul endiga ühineda. Saime ka kohtunikult loa võistlust jätkata.”

Vaatamata sunnitud pausile jätkas Heiko ühes norralasega kõrgel kolmandal-neljandal kohal. Sõbralikult ületati üheskoos ka lõpujoon ning mõlemad mehed said kirja kolmanda koha aja 12 tundi 46 minutit ja 4 sekundit. Celtmani võitjaks tuli sakslane Dirk Zangen, seda uue rajarekordiga 11:51.14.

Tekst: Triatloniportaal | ETL
Foto:Mallor Malmre