Eesti Meistrivõistlused triatloni olümpiadistantsil toimusid kolmandat aastat järjest Valgas. Tiitlikaitsjatena stardijoonele asunud Katrin Zaitseva ja Henry Räppo lõpetasid mõlemad võidukalt.
Juunioritest tulid Eesti meistriteks Kaarel Trepp ja Merili-Mai Kivimets.

20-aastane Räppo haaras võistluste liidrirolli esimestest meetritest ja lõpetas 1,5 kilomeetri pikkuse ujumisdistantsi ainsana ajaga alla 19 minuti. Tema edu jälitajate Armin Angerjärve, Kevin Vabaoru ja Johannes Siku ees oli üle minuti. Parim naine Katrin Zaitseva suundus rattarajale 141 sportlase konkurentsis viiendana.

40-kilomeetri pikkusel rattarajal kasvatas Räppo oma edu iga meetriga ning saabus rattarajalt juba 2 ja poole minutilise eduga Siku ja 3-minutilise eduga Vabaoru ees.

4-ringilisel ümber järve kulgenud jooksurajal  vahed esikolmiku vahel aina kasvasid. Henry Räppo jooksis 10 kilomeetrit ajaga 33.24 ja saabus võitjana finišisse ajaga 1:52.01. Johannes Sikk lõpetas teisena ajaga 1:55.48 ja Kevin Vabaorg kolmandana ajaga 1:59.25.

Naiste kiireim Katrin Zaitseva lõpetas üldkokkuvõttes 14.-ndana ajaga 2:12.14. Teisena finišeerus Maria Jänese ajaga 2:15.15 ja kolmandana Anette Zukker ajaga 2:20.57.

Juuniorite konkurentsis selgusid Eesti meistrid sprindidistantsil. Meestest võistlesid ennast esikolmikusse Kaarel Trepp, Risto Holtsmeier ja Karl Mell. Naistest krooniti Eesti meistriks Merili-Mai Kivimets.

Lisaks Eesti Meistrivõistlustele toimusid Valgas  ETL karikasarja III etapi võistlused lastele distantsil 0,150 km ujumist, 4 km ratast ja 1,4 km jooksu ning noortele distantsil 0,375 km ujumist, 10 km ratast ja 2,5km jooksu.

Lastevõistluse kiireimad olid Trevor Kägo 21CC Triatloniklubist ja Etriin Etverk Vinni VAK-ist. Noortevõistluse parimad olid Sander Aavik Ujumise Spordiklubist ja Grete Maria Savitsch Tabasalu Triatloniklubist.