Triatlonihooaja viimasel maailmakarikaetapil Lõuna-Koreas, Tongyeongis, olid eestlastest stardis meie mõlemad olümpialootused Kaidi Kivioja ja Aleksandr Latin. Tihedas konkurentsis toimunud võistlusel jäid meie sportlaste lõppkohad seekord oodatust nõrgemateks.
1,5 km ujumisest, 40 km rattasõidust ja 10 km jooksust koosneval olümpiadistantsil anti esmalt start naiste võistlusele, kus Kaidi konkurentideks olid ka tänavuses WTS-sarjas suurepäraseid tulemusi saavutanud jaapanlanna Ai Ueda ja austraallanna Emma Jackson.
Lõuna-Koreasse enda olümpia kvalifikatsioonireitingut parandama sõitnud Kiviojal jäi seekord kiirusest puudu igal osaalal, sealhulgas ka oma trumpalal rattasõidus, kus kaotust liidritele kogunes enam kui kolme ja poole minuti jagu. Lõppaeg 02:12:11 tähendas eestlannale hooaja viimaselt etapilt 41. kohta. Võit läks Emma Jacksonile Austraaliast ajaga 02:00:44.

Meeste arvestuses oli MK-karussellis juba kolmandat nädalat järjest stardis Aleksandr Latin, kes pärast Mehhikos saavutatud 29. kohta ja Kolumbia etapi ebaõnnestumist ihkas nüüd Lõuna-Koreas teha enda hooaja teise poole parimat tulemust.
Sarnaselt Kaidiga sedapuhku paraku aga ei läinud ning Latin pidi oma võistlushooaja lõputurnee lõpetama 46. kohaga. Võitjale, lõuna-aafriklasele Henri Shoemanile kogunenud enam kui neljaminutilisest kaotusest tuli Latinil lõviosa rattarajal, ehkki positsiooniliselt andis eestlane enim kohti ära just jooksuetapi käigus. Latini finišiajaks märgiti numbrid 01:52:23.
Latini tänavuse hooaja parimaks tulemuseks MK-etapilt jäi juulikuus Hiinas saavutatud 17. koht. Kaidi edukaimad stardid toimusid Euroopa karikaetappidel Tšehhis ja Tartus, kus ta mõlemal korral tuli seitsmendaks.

Tekst: Triatloniportaal
Foto: triathlon.org | ITU Media