Kirill Kotšegarov võistles täna (17.05) Lanzarote Ironmanil, kus ta mullu saavutas 3. koha. Kirilli võistlus ei läinud seekord aga soovitud rada ning eelmise aasta poodiumikohta tal korrata ei õnnestunud. Lõppaeg  9:14.28 tähendas seekord 8. kohta, mis on siiski tugev saavutus.

Võistluse avaalal, 3.8km ujumisetapi  läbimiseks kulus Kirillil aega 51 minutit ja 58 sekundit, mis tähendas rattarajale siirdudes 28. kohta. Ujumisele, kui murekohale, vihjas Kotšegarov ise ka juba vahetult enne võistlust, öeldes, et pärast ujumises tunneb ta end hetkel kõige ebakindlamalt.

Tuulte- ja tõusuderohkel rattarajal näitasKirill juba hoopis teist minekut ning hakkas järjepanu eesolevaid konkurente püüdma. Enne viimast ala, 42 km pikkust jooksumaratoni, hoidis Kotšegarov neljandat kohta. Võistlust juhtis prantslane Romain Guillaume ajaga 5:46.34. Järgnesid taanlane Henrik Hyldelund (5:47.32) ja siis juba suurema vahega Bert Jammaer (5:53.58). Kotšegarov jäi belglasest omakorda maha 5 minutit ja 27 sekundit.

Olles jooksuetapi esimesel 16 km head tempot näidanud, hakkas Kirilli tempot mõjutama  äärmiselt kuuma õhutemperatuur. Raske võistluse lõpetas  ta lõpuks kaheksandana, saades lõppajaks kirja 9:14.28.

Esikohta hoidis kindlalt lõpuni Guillaume, kelle võimas sooritus  ratta- ja jooksurajal ei jätnud võistluse esikoha osas teistele erilisi võimalusi. Ajaga 8:47:38 lõpetanud prantslane edestas teisena lõpetanud Miquel Blanchart Tintot (ESP) 10 minuti ja 27 sekundiga. Poodiumi kolmanda astme hõivas Bert Jammaer (BEL) ajaga 8:58:06.

 
Tekst: Triatloniportaal | Martin Meri
Foto: Mallor Malmre | Scanpix