Kirill Kotšegarov sai laupäeval Texases peetud Ironmani võistlusel tulemusega 7:59.32 viienda koha. Ühtlasi sai temast sellega esimene eestlane, kes läbinud täispika triatloni kaheksast tunnist kiiremini. Senine tippmark oli Marko Alberti nimel 2011. aastal Austrias saavutatud 8:08.18-ga. Kotšegarovi eelmine rekordaeg (Ironman Chattanooga 2015) oli sellest 14 sekundit aeglasem.

Kotšegarov ajad alakaupa olid 54.56 (3,86 km ujumine), 4:11.16 (180.25 km jalgrattasõit) ja 2:48.00 (maratonijooks).Ala maailmarekordit hoiab enda nimel alates eelmisest aastast sakslane Jan Frodeno, kes läbis kodumaal Rothis distantsi 7:35.39-ga.

Võistluse võitis Matt Hanson ajaga 7:52.44. Talle järgnesid Ronnie Schildknecht (+3.38), Tyler Butterfield (+5.46), Will Clarke (+6.19) ja Kotšegarov (+6.49), kellel jäi esikolmikukohast vajaka pisut üle minuti. Rohkem kaheksast tunnist kiiremaid mehi ei olnud.

Kuigi triatlonis maksab tulemus ja aegade osas ametlikku arvestust ei peeta, sest võistlused ja olud pole kunagi 100% võrreldavad, siis mitteametlikku ajatabelit siiski peetakse. Eksklusiivsesse niinimetatud SUB8 klubisse kuulumine on iga pikamaatriatleedi soov ja selle saavutamine näitab kõrget taset.

Tekst: Triatloniportaal