Nädal tagasi alanud triatlonihooaeg jätkus täna varahommikul Austraalias, Mooloolabas, kus hooaja esimese MK-stardi tegi eestlanna Kaidi Kivioja, saavutades elu kõrgeima 10. koha. Aleksandr Latin näitas meeste seas 23. aega ja teenis sellega taaskord väärtuslikke Rio kvalifikatsioonipunkte juurde.

Mooloolaba sprindidistantsi ajaga 0:59:44 lõpetanud Kivioja kaotas võitjale Jodie Stimpsonile ühe minuti ja 13 sekundiga. Suurbritannia triatlonitäht oli parim ka nädalatagusel MM-sarja World Triathlon Series avaetapil Abu Dhabis.
„Lõpuks ometi selline ujumine, mis pani mind heasse positsiooni juba ratta alguses. Seekord küll teises grupis, aga tänu väga headele jooksujalgadele jõudsin finišisse kümnendana. Ja loomulikult väga rahulolevana, sest olin andnud endast tõesti kõik,“ kommenteeris õnnelik Kivioja oma senise karjääri üht paremat võistlust.Eesti viimase nelja aasta parima naistriatleedi suurepärase hooaja alguse taga on kahtlemata Sydneys viibitud aeg, kus ta viimase kuu jooksul on treeninud ITU Development tiimi treeneri Mick Delamotte´i grupis. Austraalias plaanib eestlanna treenida kuni aprilli keskpaigani.

„See pole ilmselt väga üllatav, aga suurem tähelepanu on treeningutel läinud ikka ujumisele. 30+ kilomeetrised ujumisnädalad on minu jaoks tavalised. Tundub, et see on ka vilja kandnud ja tunnetan edasiminekut,“ rääkis möödunud hooajal tavapäraselt viimaste hulgas veest väljunud Kivioja olümpia-aasta ettevalmistusest Triatloniportaalile.

Järgmine MK-start toimub Kaidil juba kolme nädala pärast, sedapuhku Uus-Meremaal, New Plymouthi MK-etapil. Uus-Meremaal stardib ka meie teine olümpiatriatleet Aleksandr Latin, kes Mooloolabas sai 69 mehe konkurentsis kirja 23. aja.
Hispaanlase Mario Mola võiduga lõppenud võistlusel oli Latin kõrges mängus sees veel 5 km pikkusele jooksurajale suundudes, ent seal lõhuti seni ühtses tempos liikunud meeste grupp kiiresti lõhki. 25. jooksuaega näidanud eestlane ületas finišijoone kokkuvõttes 23. kohaga, mis Rio olümpia kvalifikatsioonipunkte arvestades on Latinile väärt tulemuseks.

Tekst: Triatloniportaal | ETL
Foto: triathlon.org | ITU Media | Delly Carr