Hispaanias peetud Ironman 70.3 Marbella võistlusel pälvis Eesti parim naistriatleet Kaidi Kivioja PRO klassis teise koha. Ühtlasi lunastas ta endale 26. augustil Soomes Lahtis toimuvatele triatloni poolpika distantsi maailmameistrivõistlustele pääsme.

Kivioja ujus 1,9 kilomeetrit ajaga 27 minutit ja viis sekundit, sõitis seejärel 90 kilomeetrit rattaga tulemusega kaks tundi ja 38 minutit ning jooksis peale seda poolmaratoni ajaga 1:25.09. Koguaeg 4:34.03 andis naised PRO klassis teise koha.

„Üldiselt tundsin ennast terve päeva hästi,“ ütles Kivioja võistluse järel. „Ujumises jäin kuidagi esimestest kohe maha ja pidin terve distantsi üksi ujuma. Rattas sain pika tõusu peal esimese grupi uuesti kätte, aga joogipunktis jäin neist taas maha. Nikki Bartlett läks seal oma teed ja mina võistlesin suurema osa distantsist kolmandal positsioonil. Jooksma minnes olid jalad väga head ja jõudsin teise ringi keskel teisele kohale järele. Seejärel hakkasid säärtesse krambid tekkima ja pidin natuke hoogu maha võtma, kuid suutsin oma positsiooni siiski säilitada ja selle üle on mul hea meel.“

Kivioja kaotas lõpuks võistluse võitnud Bartlettile kuue minuti ja 44 sekundiga. Kolmanda koha teenis sakslanna Daniela Kleiser (+7.59). Meeste PRO klassis võidutses sakslane Nicolas Mann (3:56.24). Teise koha pälvis hollandlane Niek Heldoorn (+1.39) ja kolmanda hispaanlane Jordi Montraveta Moya (+2.52).

Teiste eestlaste tulemused: Priit Ailt, 5:08.44 (M40-44 klassis 23. koht), Kristjan Vene, 5:42.59 (M25-29 klassis 28. koht), Denis Sivovol 5:48.16 (M45-49 klassis 48. koht), Ivar-Illimar Ots, 5:54.40 (M45-49 klassis 53. koht), Kaupo Jansen, 5:55.10 (M45-49 klassis 54. koht) ja Steven Siht, 6:53.18 (M25-29 klassis 71. koht).