Laupäeval võistles IRONMAN 70.3 võistlusel Otepääl 1200 inimest. Meestest tuli esikohale Rinalds Sluckis Lätist ajaga 04:11.38 ja naistest Maria Jänese Eestist ajaga 04:46.08. Ühtlasi toimusid ka Eesti meistrivõistlused poolpikas triatlonis, kus parimad olid Timmo Jeret ning Maria Jänese.

Meeste esikolmiku moodustasid Rinalds Sluckis Lätist ajaga 04:11.38, teine oli Timmo Jeret Eestist ajaga 04:12.56 ja kolmas Ricard Costa Puigpelat Hispaaniast ajaga 04:16.02.

Timmo Jeret
Kiireim eestlane Timmo Jeret

Naiste esikolmiku moodustasid Maria Jänese (04:46.08), Daria Tšunareva (04:52.41; Venemaa) ja Shannon Proffit (04:52.59; Uus Meremaa).

Eesti meistrivõistlusete triatloni poolpika distantsi arvestuses olid meestest parimad Timmo Jeret ajaga 04:12.56, talle järgnes Rauno Pikkor ajaga 04:22.26 ja kolmandaks tuli Raul Ruubel ajaga 04:26.12.

Maria Jänese
Naiste võitja Maria Jänese

Naistest võitis Eesti meistrivõistluse arvestuses Maria Jänese ajaga 04:46.08, teisele kohale tuli Anette Zukker ajaga 05:08.34 ning kolmandaks Merli Randoja ajaga 05:12.24.

IRONMANi sarja Eesti võistluste peakorraldaja Ain-Alar Juhanson: “Tänane osalejaterekord on suur rõõm ja tõestus tõusvast ja tugevast triatlonikultuurist Eestis. Tore on see, et pealtvaatajaid said võistlust nautida imelise ilmaga. Võistlejate jaoks raskendas kuum päike muidugi ümber Pühajärve joostes tõusude võtmist tuntavalt.”

IRONMAN 70.3. Otepää on neljandat korda toimuv triatlonivõistlus, kus osalejatel tuli läbida 1,9 kilomeetrit ujudes, 90 kilomeetrit jalgrattal ja 21,2 kilomeetrit joostes. Meeskondlikult osaledes läbiti distants kolme osaleja peale teatevõistlusena, kus iga osaleja läbis ühe ala. Ujumine toimus Pühajärves, rattarada viis läbi metsade ja üle mägede Kanepisse ja tagasi ning tõusuderohke jooksurada kulges piki Pühajärve kallast. Võistlejad finišeerisid Pühajärve SPA Hotelli pargis.

Tekst: ERR Sport
Fotod: Mallor Malmre