Kuue-etapilise triatloni karikasarjaga tehti täna algust Paides. Sarja avaetapi esikoht läks 2015. hooaja karikasarja võitjale Mart Suurkivile, kel läks korda teisena lõpetanud lätlast Savelijs Suharzevskist edestada 34 sekundiga.

Sprindidistantsil toimunud võistlusel õnnestus lõunanaabril Suharzevskil Paide tehisjärves ujutud 750 meetri järel liikuda rattatrassile liidrina. Ujumisega lätlasele 28 sekundiga kaotanud Suurkivi sõitis aga koos juunioride klassi kuuluva Johannes Sikuga vahe tagasi ning vormistas seejärel viiekilomeetrisel jooksurajal kindla võidu.
Augustikuiseks Kalmari Ironmaniks valmistuva Suurkivi võiduaeg Paides oli 58 minutit ja 8 sekundit. Jooksuetapi alguses vaid viivuks Suharzevskist ettepoole tõusnud Sikul siiski teist kohta hoida ei õnnestunud – nii lõpetas lätlane täna teisena ning Sikk kolmandana. Vahepeal tugeva rattasõiduga liidriks tõusnud Arthur Kooser taandus ebaõnnestunud jooksu järel esikümnest ning sai kirja alles 16. aja.
Naiste arvestuses võttis kindla võidu juunior Eleri Etverk, kes parima ujumis- ja jooksuaja toel läbis võistlusraja ühe tunni, 6 minuti ja 3 sekundiga. Etverkile järgnesid lõppjärjestuses Merili-Mai Kivimets, Alma Sarapuu ja Paula-Brit Siimar.
Karikasarja teine etapp toimub nädala pärast Viljandis, kus kavas on taaskord sprindidistants. Möödunud aastal tuli Viljandi triatlon tugeva äikesetormi tõttu katkestada.