Rait Ratasepal on jäänud veidi enam kui kolm nädalat, et astuda vastu oma praeguse spordielu suurkatsumusele – läbida 20 järjestikusel päeval 20 täispikka triatlonit. Ratasepa enneolematust katsumusest inspireerituna võtab aga seltskond spordisõpru vastu väljakutse ning alustab juba homme, 1. septembril Tallinnas 20-kordse ultratriatloni läbimist. Meeskonnana tuleb neil iga päev kokku läbida 3.8 km ujumist, 180 km ratast ning joosta maraton. Ja nii 20 päeva järjest.

Škoda Tallinn sportlikud kolleegid panid kokku meeskonna, et kogeda üheskoos seda, mida Ratasepp peatselt üksi omal nahal kogeda saab. Nii on meeskond loonud endale treeningpäeviku ning jaganud tiimiliikmete vahel igapäevaselt täispika triatloni distantsid. Suureks väljakutseks on meeskonnale kindlasti aeg. Tööinimestele kohaselt tuleb neil sportimiseks aeg leida väljaspool tööpäeva.

Ratasepa sõnul on Škoda Tallinna initsiatiiv parim viis anda inimestele aimu, kui meeletu ettevõtmine 20-kordne ultratriatlon tegelikult on. “Kõrvaltvaatajale jäävad need distantsid hoomamatuks. Kui inimene neid kilomeetreid omal nahal läbi ei tee, siis jäävadki kilomeetrid pelgalt numbriteks. Kindlasti on mul katsumusel suureks abiks teadmine, et ma ei pane ennast proovile üksi. Loodetavasti Škoda Tallinna eeskujul julgevad ka teised väljakutse vastu võtta ning üheskoos minuga 20 järjestikusel päeval triatlone läbida. Mul jääb üle ainult edu ja vastupidavust soovida. “

Škoda Tallinn meeskond astub väljakutsele vastu, sest nad usuvad, et ühtse tiimina, teineteist toetades saavad nad sellega hakkama. “Kogu meeskond on motiveeritud sportlikust ettevõtmisest osa võtma. See on enamikule nii isiklikuks eneseületuseks kui ka meeskonna proovilepanekuks. Lisaks tõstab see spordiusku,” lisas Škoda Tallinn meeskonna esindaja Agata Rosenberg.

Škoda Tallinn meeskond finišeerib katsumusega 20. septembril. Selleks ajaks on seltskond üheskoos läbinud 76 km ujudes, 3600 km rattal ning 844 km joostes. Rait Ratasepp alustab hooaja põhikatsumust 23. septembril Fuerteventural.

Eestis 20-kordset ultratriatlonit läbiva meeskonna edusamme saab alates homsest jälgida aadressil http://challengeratasepp.skodatallinn.ee. Ka kõikidel teistel spordisõpradel avaneb peatselt võimalus meeskond kokku panna ja üheskoos Rait Ratasepaga 20-kordne ultratriatlon läbida. Rohkem infot väljakutse kohta loe Rait Ratasepa blogist.

Loe lähemalt, miks Ratasepp sellise erakordse katsumuse esimese sportlasena maailmas ette võtab ning toeta mahuka eelarvega katsumuse korraldamist sportlase veebilehel www.raitratasepp.ee. Kõigi toetajate vahel loositakse välja mitmeid auhindu ultratriatleedi koostööpartneritelt.

Foto: Tanel Luik